PRVNÍ MÍSTO V KRAJSKÉ SOUTĚŽI DIGI DEN

Ve středu 11. 5. 2022 se žáci naší školy zúčastnili prvního ročníku soutěže „Digi den“ pro jihočeské základní a střední školy v Českých Budějovicích pořádané Jihočeskou hospodářskou komorou. Soutěžili o hodnotné odměny v programování, 3D tisku, robotice a práci s digitálním obsahem.

Žáci se utkali v šesti různých kategoriích z IT. V každé kategorii soutěžící získávali individuální body a body pro celkové umístění školy. Soutěže se zúčastnilo deset základních škol a víceletých gymnázií mezi kterými se naše škola umístila na prvním místě.

Složení našich týmů

3D tisk – Alex Plucar, Vincenc Kováč

Blokové programování – Šimon Gregor, Tomáš Havelka

Programování Codey Rocky – Enrico Saviolo, Vojtěch Slovák

Kybernetická bezpečnost – Eliška Blažková, Barča Krajcrová

Programování micro:bit – Radek Bula, Natálie Ouhelová, Jan Dvořák

Úprava fotografií – Matěj Kolman, Rozálie Melicharová

Ráda bych poděkovala všem jmenovaným žákům za skvělou přípravu na soutěž a reprezentaci naší školy. 😊