Ve středu 4.2. se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. V konkurenci téměř 40 soutěžících nejlépe uspěli tito žáci: Adam Dušek 3.A
František Svoboda 3.A
Pavel Klimeš 4.A
Oliver Klíma 5.B
Filip Šádek 7.B
Lucie Knížová 7.B
Všem moc gratulujeme a držíme palce v okresním kole!
Rubrika: Život školy
-

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE
-

VALENTÝN
Valentýn 💘! Myslíte si, že patek 13. je nešťastný den? Pro naši školu určitě ne! Všichni jsme se totiž oblekli do růžové a červené barvy, které jsou symbolem následujícího sv. Velentyna. Celá tato akce vznikla za podpory našeho školního parlamentu.
-

OLYMPIJSKÝ FESTIVAL V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH
Žáci 8. tříd dnes navštívili Olympijský festival v Českých Budějovicích. Vyzkoušeli si bruslení, ale třeba i běžky, boby, curling a další sporty. Samozřejmě také fandili našim reprezentantům.
-

ZÁPIS DO 1.TŘÍDY
V úterý 10.února se konal letošní zápis do prvních tříd. Na naší škole se nesl v duchu probíhajícího ročního období, tedy zimy. Budoucí prvňáčci statečně plnili různé úkoly, které pro ně paní učitelky připravily, přednesli své připravené básničky či písničky a za odměnu si odnesli sladkou odměnu a spokojený úsměv na tváři.
-

VÝCHOVNÝ PROGRAM TRAPAS NEPŘEŽIJU!
Ve čtvrtek 5. února 2026 se žáci 5. až 9. tříd zúčastnili v KD Střelnici výchovného programu s názvem Trapas nepřežiju! aneb ten řízek nezvedej! Ve zhruba hodinovém představení si zahrála Michaela Dolinová spolu s Petrem Komínkem známým ze seriálu Ulice. Dětem vtipnou formou nastínili pravidla slušného chování.
Redaktorky školního časopisu se s herci setkaly a udělaly s nimi rozhovor.
-

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE
Ve středu 4. 2. se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. V konkurenci téměř 40 soutěžících nejlépe uspěli tito žáci: Adam Dušek 3.A
František Svoboda 3. A
Pavel Klimeš 4. A
Oliver Klíma 5. B
Filip Šádek 7. B
Lucie Knížová 7. B
Všem moc gratulujeme a držíme palce v okresním kole! -

OSMÁCI A DEVÁŤÁCI POZNÁVALI SVĚT PRÁCE VE FIRMĚ EDSCHA AUTOMOTIVE KAMENICE S. R. O.
Ze školních lavic přímo do výrobních hal. Osmáci a deváťáci nahlédli během exkurze do firmy Edscha v Kamenici nad Lipou do každodenního chodu průmyslového podniku.
Kamenice nad Lipou/ V pátek 23. ledna se někteří žáci osmých a devátých tříd zúčastnili exkurze do společnosti Edscha v Kamenici nad Lipou. Návštěva se uskutečnila v rámci kariérového poradenství – volby povolání. Jejím cílem bylo přiblížit žákům reálné pracovní prostředí a možnosti budoucího uplatnění.
Během exkurze se žáci seznámili s historií a zaměřením firmy, která se specializuje na výrobu dílů pro automobilový průmysl. Pracovníci společnosti jim srozumitelně vysvětlili, jak probíhá celý výrobní proces – od vstupního materiálu až po hotový výrobek, který putuje k zákazníkům po celém světě.
Na programu byla také návštěva druhého závodu – Edscha Jindřichův Hradec s. r. o. Tato firma působí v České republice od roku 2003 a je součástí mezinárodní skupiny Gestamp, globálního lídra v automobilovém průmyslu. Závod je známý svým dynamickým a inovativním přístupem. Zaměřuje se na vývoj automobilových dílů od prvotního konstrukčního návrhu přes výrobu a validaci prototypů až po produkci postupových nástrojů, forem na plasty a různých kontrolních či výrobních přípravků. Žáci tak získali možnost porovnat provoz dvou různých závodů a lépe pochopit šíři automobilové výroby.
V rámci exkurze si žáci prohlédli výrobní haly, moderní technologie, automatizované linky i práci zaměstnanců. Dozvěděli se, jaké vzdělání a dovednosti jsou pro práci ve firmě potřebné, jaké pozice Edscha nabízí a jaké jsou možnosti odborné praxe, učňovského vzdělávání či dalšího profesního růstu.
Exkurze byla pro žáky přínosná zejména tím, že jim pomohla propojit školní výuku s praxí a lépe si ujasnit představy o své budoucí profesní dráze.
Děkujeme společnosti Edscha za vstřícnost, ochotu a zajímavý program. Podobné aktivity jsou cennou součástí kariérového poradenství a významně pomáhají žákům při odpovědném rozhodování o dalším studiu a povolání.
Lucie Filsaková
-

ROZVOJ ČTENÁŘSKÉ GRAMOTOSTI NEJEN V PRVNÍCH TŘÍDÁCH
Již od prvních tříd rozvíjíme čtenářské dovednosti v hodinách ale i spoluprací s knihovnou, která je nedaleko naší školy. Prvňáčci pravidelně navštěvují v rámci výuky čtenářské dílničky v knihovně. Seznamují se se způsobem vypůjčování knih, péčí o knihy, dozví se o zajímavých a tematicky laděných knihách vhodných pro jejich věk a rozvíjí své vyjadřovací schopnosti při besedách. Spolupráce s místní knihovnou je napříč celým prvním stupněm. Děti pak mají možnost navštívit knihovnu v odpoledních hodinách a knihy si vypůjčit. Ve fotogalerii jsou žáčci tříd 1. A a 1. B při besedě.
-

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2026
Žáci 7. a 8. ročníku se zúčastnili lyžařského výcviku v Krkonoších, který probíhal od soboty 10. 1. do pátku 16. 1. Všichni jsme zažili pravé Krkonošské počasí, byla mlha, sněžilo, pršelo, svítilo sluníčko a mrzlo. Poprvé se stalo, že za 2 dny jsme se všichni dostali na lanovku. Podle pana učitele Nedělky jsme moc šikovní.
První den měli žáci 7. ročníku ponaučení o bezpečnosti, jak se chovat na svahu. Pouštěli jsme si různá videa o tom jak by jsme se mohli zlepšit v lyžování.
Každý večer jsme hráli společenské hry u kterých jsme se čím dál víc všichni seznamovali a vyhrávali různé ceny.
Měli jsme 3 diskotéky a všechny jsme si je náramně užili.
Poslední lyžovací odpoledne jsme jezdili v kostýmech.
Lyžovat jsme se neučili jen s vyučujícími, ale i mezi sebou. Vždy jsme si udělali skupinky po 3 nebo po 4 a ti zkušenější učili lyžovat ty, co to moc neuměli, takže jsme se to naučili všichni navzájem.
Veliké díky patří panu učiteli Nedělkovi, Vybíralovi, paní učitelce Bednářové a Bartuškové, ale samozřejmě i naší zdravotnici Hedvice, že se o nás starali a doučili nás věci, které jsme ještě moc neuměli.
-

MIKULÁŠSKÁ OBCHŮZKA V MATEŘSKÉ ŠKOLE
Žáci deváté třídy měli i letos na starost mikulášskou obchůzku v mateřské škole. Žádné velké strašení se nekonalo, i když naši čerti působili děsivě a vydávali pekelné zvuky. Paní učitelky se dětí zastávaly a odmítaly je vydat peklu. Hodné děti zpívaly nebo recitovaly básničky o Mikuláši, hříšníci se káli a slibovali polepšení. Andílci rozdali všem dětem sladkosti. V čertovském pytli neskončil žádný hříšník, případné slzičky byly hned osušeny a Mikuláš slíbil, že za rok přijde zase všechny zkontrolovat.