Autor: admin

  • VYDÁNÍ VYSVĚDČENÍ

    Při vydání vysvědčení dne 26. 6. 2020 dochází ke změně. Vydání se nově mohou zúčastnit všichni žáci v rámci svých tříd. Vysvědčení bude vydáváno v 8,00 hodin v kmenové třídě.

    ředitel školy: PaedDr. Pavel Štefl, v.r.

  • ROZHODNUTÍ O ODKLADU

    Veškeré inforace naleznete v tomto odkazu.

  • SEŠITY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

    V průběhu prázdnin si žáci obstarají sešity potřebné pro příští školní rok. Seznam pro každý ročník je uveden v tabulce v příloze. Nákup pracovních sešitů zajistí učitelé a žáci v září uhradí ze školní pokladny.

    Seznam sešitů

  • ŘEDITELSKÉ VOLNO

    Veškeré potřebné informace naleznete v přiloženém souboru.

  • SCHŮZKA RODIČŮ BUDOUCÍCH ŽÁKŮ

    ZÁKLADNÍ ŠKOLA JINDŘICHŮV HRADEC

    Psč: 377 04                                                                             sídl. Vajgar 692/III

    Telefon: 384 324 431                                                                       www.5zsjh.cz

    Telefon+fax: 384 324 412                                                      e-mail: info@5zsjh.cz


    v Jindřichově Hradci 29. 5. 2020

     Vyřizuje: Mgr. Alena Mazancová

     

    Vážení rodiče,

    zveme Vás na schůzku rodičů budoucích žáků prvních ročníků, která se bude konat ve čtvrtek 18. 6. 2020 v 16.00 hod. v  budově 5. ZŠ v Jindřichově Hradci – v jídelně.

    Třídní učitelky Vás seznámí s požadavky na přípravu budoucích žáků, s organizací školního

    vyučování a odpoví  Vám  na Vaše dotazy a pod.

    Na schůzku přineste přiložený vyplněný dotazník k nástupu do 1. třídy

  • UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ 2. STUPNĚ

    Organizace otevření školy pro žáky 2. stupně základní školy

    1, Z technických a organizačních důvodů se škola otevírá pro dobrovolné zájemce v omezeném režimu takto:

    • pro 6. ročníky vždy pouze v pondělí, začátek  8. 6. 2020, příchod do školy od  8,00 hodin do 8,15 hodin;
    • pro 7. ročníky vždy pouze v úterý, začátek  9. 6. 2020, příchod do školy od  8,00 hodin do 8,15 hodin;
    • pro 8. ročníky vždy pouze ve středu, začátek  10. 6. 2020, příchod do školy od  8,00 hodin do 8,15 hodin;

    2, Při příchodu do školy budou žáci rozděleni do skupin (maximální počet 15 žáků).

    3, Výuka bude zaměřena na předměty matematika a český jazyk, žáci si přinesou učebnice, sešity, rýsovací pomůcky apod., předpokládaný konec vyučování bude kolem 12,00 hodin.

    4, Školní jídelna nebude pro žáky 2. stupně z organizačních důvodů otevřena.

    5, Kromě pomůcek na vyučování a svačiny si žáci přinesou dvě ochranné roušky, přezůvky a igelitový sáček na odkládání roušek (dezinfekci zajistí škola).

    6, Při nástupu žák dodá „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“, formulář je ke stažení na webových stránkách školy nebo bude v listinné podobě umístěn ve vestibulu školy (škola bude zamčena, je nutné zvonit). Bez tohoto vyplněného formuláře nelze žáka do skupiny přijmout. Datum na čestném prohlášení nesmí být starší než 3 dny.

    Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

  • UPOZORNĚNÍ PRO CIZÍ STRÁVNÍKY

    Od pondělí 25. 5. 2020 se otevírá školní jídelna i pro cizí strávníky. Oběd bude možné vyzvednout pouze ze vchodu pod školní jídelnou v předem přineseném a označeném jídlonosiči. Do konce školního roku se bude vařit jedno jídlo. Jídelní lístek na každý týden bude vyvěšen na dveřích u vchodu do jídelny.

  • UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ 1. STUPNĚ

    Organizace otevření školy pro žáky 1. stupně základní školy

    1. Škola se otevírá v omezeném režimu od pondělí 25. 5. 2020 od 8,00 hodin (po rozdělení do skupin bude začátek vyučování pro danou skupinu upřesněn tak, aby nedocházelo ke kumulaci většího počtu žáků v daném čase).
    2. Výuka převážně hlavních předmětů bude probíhat do oběda, po obědě škola zajistí zájmové vzdělávání žáků (školní družina nebude fungovat – skupiny nelze sdružovat).
    3. Odpolední blok – zájmová činnost bude probíhat nejpozději do 16,00 hodin. Tato činnost není povinná, žák se nemusí účastnit. Po ukončení dopoledního vyučování, popř. po obědě, může žák na písemnou žádost rodičů kdykoliv odejít.
    4. Školní jídelna bude v provozu.
    5. Účast na vyučování je dobrovolná.
    6. Vyučování bude probíhat každý pracovní den.
    7. Vzhledem k situaci musí rodiče počítat i s tím, že jednotlivé skupiny budou tvořit žáci z různých tříd, případně i ročníků. Nelze tedy zajistit to, že každý žák bude mít svoji třídní učitelku. Každá skupina musí mít maximálně 15 žáků a stálé vyučující.
    8. Účast ve škole musí zákonní zástupci nahlásit třídnímu učiteli nejpozději do pondělí 18.5.2020. Po tomto datu nelze žáka přihlásit (nařízení MŠMT).
    9. Kromě pomůcek na vyučování a svačiny si žáci přinesou dvě ochranné roušky, přezůvky a igelitový sáček na odkládání roušek (dezinfekci zajistí škola).
    10. Při nástupu žák dodá „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“, formulář je ke stažení na webových stránkách školy nebo bude v listinné podobě umístěn v obálce u hlavního vchodu školy.
    11. Bez tohoto vyplněného formuláře nelze žáka přijmout do skupiny.
    12. Rodiče jsou povinni vyplnit do 18. 5. 2020 přiložené závazné přihlášky k výuce, k odpolednímu bloku a ke stravování ve školní jídelně. Formulář je opět ke stažení na webových stránkách školy nebo bude v listinné podobě umístěn v obálce u hlavního vchodu školy. Vyplněné formuláře zašlete třídnímu učiteli mailem nebo osobně vhoďte do schránky u hlavního vchodu školy do 18. 5. 2020. Čestné prohlášení o bezinfekčnosti přinese žák první den nástupu do školy. Datum nesmí být starší než 3 dny.

    Závaznou přihlášku si můžete stáhnout z tohto odkazu.

    Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

  • UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ 9. ROČNÍKŮ

    Organizace otevření školy pro žáky 9. ročníků k přípravě na přijímací zkoušky na SŠ

    1. Škola se otevírá od pondělí 11. 5. 2020 v 7,45 hodin (po rozdělení do skupin bude začátek vyučování pro danou skupinu na následující dny upřesněn).
    2. Vyučování bude zaměřeno na přípravu na přijímací zkoušky – Čj a M.
    3. Účast na vyučování je dobrovolná.
    4. Vyučování bude probíhat 3 krát týdně – pondělí, středa, pátek (2 hodiny český jazyk a 2 hodiny matematika).
    5. Příprava ve skupinách – maximálně 15 žáků, skupina neměnná.
    6. Účast ve skupině musí zákonní zástupci nahlásit nejpozději do středy 6.5.2020 (žáka nelze zařadit do skupiny později, než k 11.5.2020).
    7. Školní jídelna nebude v provozu, žáci si přinesou vlastní stravu.
    8. Kromě pomůcek na vyučování a svačiny si žáci přinesou dvě ochranné roušky, přezůvky a igelitový sáček na odkládání roušek (dezinfekci zajistí škola).
    9. Při nástupu žák dodá „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“, formulář je ke stažení v tomto odkazu nebo bude v listinné podobě umístěn v obálce u hlavního vchodu školy. Bez tohoto vyplněného formuláře nelze žáka přijmout do skupiny.
  • PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

    Všechny informace o přijímacím řízení v roce 2019/2020 naleznete v tomto souboru.