V pátek 5. června vyrazilo šest žáků 5. základní školy do Českých Budějovic, kde se konalo krajské kolo soutěže POKOS. Do něj postoupili díky skvělému výsledku v okresním kole, které proběhlo v Jindřichově Hradci. V konkurenci osmi družstev zde obsadili krásné 1. místo a zajistili si tak postup mezi nejlepší týmy v kraji.
V Českých Budějovicích už na soutěžící čekala velká konkurence – krajského kola se zúčastnilo celkem 17 družstev a čekalo na ně 17 různých disciplín. Žáci si vyzkoušeli například stanoviště s vědomostními otázkami, střelbu, hod granátem, zdravovědu, posilovací disciplíny, jízdu na raftu nebo tahání automobilu Toyota. Soutěž prověřila nejen fyzickou zdatnost, ale také týmovou spolupráci, rychlé rozhodování a odolnost.
Družstvo 5. ZŠ nakonec vybojovalo 11. místo. Děti si celý den velmi užily, soutěžily s nadšením a snažily se podat co nejlepší výkon. Za svou reprezentaci školy si zaslouží velkou pochvalu.









